Sezona 2018

Závodní sezóna byla pro JK Ronex velice úspěšná. Za náš klub startovalo celkem 13 koní s 12 – ti jezdci, kteří se představili ve více než 100 závodech. Pod vedením našich trenérek, Renaty a Michaely Habáskových, závodili naši jezdci v Kralovicích, Zduchovicích, na Hradištku, Kopanině, v Martinicích, Čísovicích, v Plandrech u Jihlavy a na dalších místech po celé ČR. S naší paradrezurní svěřenkyní Nasťou Vištalovou jsme absolvovali mezinárodní závody v Německu a Rakousku, kde si splnila kvalifikaci na Světové jezdecké hry. Strávili jsme tak s Nasťou a klisnou Dominique celé září na hrách v americkém Tryonu ve státě Severní Karolína.

Vrcholem domácí sezóny bylo MČR, které se letos konalo v Kralovicích u Slaného. Za náš klub startovala Míša Habásková s Dominique v soutěži družstev, Emička Brkalová s Dekameronem v kategorii dětí a Nasťa s Dominique v paradrezuře, která obhájila i loňský titul mistryně republiky.

 

Kromě těchto výše zmíněných vrcholů máme radost i z pokroků našich dalších jezdců. Velice dobře si pod vedením našich trenérek vedli (a mnoho umístění si vyjezdily) Kačka Kottová s Dekameronem, Verča Pokorná s nově zakoupeným Amurem, Viki Dostálová s Popelkou, Jitka Milotová a Verča Kliská s Jambem, Romana Starková s Comikou, Bára Veselá s Domingem, Alena Brkalová s Isaakem a samozřejmě Míša Habásková s Dominique i s mladým (první rok startujícím) Diegem. Betynka Blažková soutěžila  s poníky Isaačkem  a Colorkou, které sedlala (kromě velkého koně Dekamerona) i Emča Brkalová.

 

Na mladých koních nás reprezentovala v soutěžích KMK Bára Hernandezová s Jagger, kteří si z finále KMK na Hradištku odvezli stříbrnou medaili.

Kromě závodění JK Ronex uspořádal ve dvou termínech letní tábory, kterých se celkem zúčastnilo 32 dětí. Kromě her a koupání děti denně trénovaly jízdu na koni a učily se péči o koně, i dalším dovednostem jako je správné bandážování, pletení copánků a další.


 

Dále naše trenérky připravily Viki Dostálovou, Báru Zikmundovou a Betynku Blažkovou na Zkoušky základního výcviku, které úspěšně složily ve Ctěnicích a začaly tak svou závodní kariéru.

Z pastvin jsme přivezli klisničku Anna-Bell, další z hříbat z naší chovné klisny Antigony po hřebci Daimont Hit, obsedli jí a začali jí připravovat na její závodní kariéru.  Na pastvině na nás čeká poslední hříbě po této úžasné klisně, jediný hřebeček Happyend kterého nám po 4 klisničkách dala dříve, než nás letos opustila a odešla do koňského nebe.

Sezona 2018 je u konce – vzhůru do přípravy na sezonu 2019.