Hobby závody

  1. Hobby závody v JK Ronex

 

Malých jezdců v našem klubu stále přibývá a tak jsme se rozhodli, že v letošním roce začneme pořádat drezurní Hobby závody. Díky skvělým lidičkám, kteří v tuto chvíli u nás jsou  a to jak z řad jezdců, majitelů koní, tak z řad rodičů, dokázali jsme naše rozhodnutí převést do praxe. A tak 16.března 2019 se konaly u nás v Podolánce historicky první drezurní hobby závody pro začátečníky.

 

První soutěže ZH1 se zúčastnilo 7 jezdců a byla určena pro jezdce starší 12 let.

9 jezdců se zúčastnilo soutěže ZH1 pro jezdce, kteří začínají a potřebují ještě mít koně vyvázaného. Z celkových 16 jezdců jich 12 bylo z našeho oddílu. Všichni závodníci si odnesli kokardu a klubovou tašku s cenami. Překrásný grafický návrh na diplom nám vymyslela Terka Sládková. Z rukou pana rozhodčího Cyrila Neumana, každý převzal protokol popsaný pochvalami, radami i připomínkami aby se mohli dále zlepšovat.

Výsledkové listiny a celou agenturu nám zajistila Pavla Vitáková, Míša Habásková zajistila bezpečný a hladký průběh na opracovišti, Ema Brkalová zavírala obdélník, Klárka Sunegová s Verčou Pokornou  a Vendukou Sládkovou , maminkou jezdkyně Lucinky,  pomáhaly kde se dalo a Alča Brkalová si vzala na starost naše nejmenší jezdce s poníčkama. Povrchy nám upravil traktorem táta závodnice Verči Valáškové Honza Kubát a nad celou stájí dohlíželi naši stájníci Petra a Jaroušek. A na Renatu Habáskovou  zbylo jako vždy moderování.

Naše závody měly ale i odpolední program. Začínal ukázkou Míši v princeznovských šatech (děkujeme Verče z Vysočiny za půjčení) na černé klisně Dominique, které předvedly drezuru na hudbu z pohádky „Ledové království“, kterou  sestříhal a pouštěl Míšin Kuba. Nemusím zdůrazňovat, že se všechny děti chtěly s princeznou  Míšou vyfotit, což jsme jim rádi splnili a to hlavně díky naší skvělé fotografce Martině Venigerové, mamince naší malé závodnice Laury.  Záznam na video nám zajistil tatínek závodnice Lucinky Filip Sládek.  https://youtu.be/phuPQp311QQ

Poté jsme se odebrali do klubovny, kde byly pro děti připravené dílničky. Mohli si pomalovat sádrové odlitky zvířátek, vyrobit si náramky z bižuterie nebo udělat  koníčka či jiná zvířátka z korálků. Kromě dětí se opět zabavili i jejich rodiče a některé maminky byly opravdu moc šikovné. 

 

Celý den nás zásobovala dobrotami jako je bramboračka palačinky, tousty a párky v rohlíku tři šikovná děvčata v našem poprvé otevřeném občerstvení, v čele s Terkou Sládkovou sestrou závodnice Lucinky, kterým patří velký dík, protože každý ví, že jezdci jsou vždy po soutěži strašně hladoví.

 

Takže první hobby závody máme za sebou snad ke spokojenosti všech zúčastněných. Máme nápady na spoustu vylepšení a už teď plánujeme druhé Ronexové hobby, na které  vás srdečně zveme  30.3.2019 a to včetně odpoledního programu.

 

plakát ke stažení